En İyi Kedi Mamaları

Kediler birçok farklı yaşam alanında sıklıkla tercih edilen evcil hayvanlardır. Bu patili dostların hayatlarına sağlıklı bir şekilde devam edebilmeleri ve yaşam kalitelerinin arttırılması için mutlaka sağlıklı mamaları tüketmeleri gerekmektedir. Beslendikler her evde, eve neşe katan bu canlılar sağlıklı mamalar ile beslenmediklerinde birçok farklı olumsuz durum ortaya çıkabilmektedir. Örneğin hastalılara karşı direnç zayıflığı, bağışıklık sistemi problemleri ya da mevsimsel sorunlar. Tüm bunlar doğru beslenme söz konusu olmadığında evcil kedilere ciddi zararlar verebilmektedir. Bu noktada en iyi mamanın belirlenesi için öncelikle kedilerin kendi ihtiyaçlarının bilinmesi gerekmektedir. Kedinin ihtiyaçların ve alerjik durumlarına en uygun mamanın tercih edilmesi olabilecek en sağlıklı sonuçların ortaya çıkarılmasına imkan tanımaktadır. Birçok farklı kedi maması bulunmaktadır ve en iyi kedi maması seçimi yapmak için mutlaka hassas davranmak gerekmektedir.

Kedi aması alırken dikkat edilmesi gereken birçok farklı unsur bulunmaktadır. Bunların başında kedinin kilosu yer almaktadır. Mama tercihi yapılırken mutlaka kendinin kilosu göz önünde bulundurulmalı ve en uygun mama seçimi yapılmalıdır. Diğer bir unsur ise kedinin yaşıdır. Küçük ve yavru olan kediler daha çok kalorisi yüksek mamalar ile beslenme ihtiyacı duymaktadır. Yetişkin olan kedilerde ise daha düşük kalorili mamalar kullanılabilmektedir. Kısıtlaştırma da kedilerde mama seçiminde önemli bir rol oynamaktadır. Mutlaka hassas davranılması gerekmektedir. Bu bağlamda en iyi kedi mamaları şu şekilde sıralanabilir;

N&D Pumpkin Tahılsız Bıldırcın Etki Bak Kabalık ve Narlı

Kedi sahipleri tarafından son derece sık bir şekilde tercih edilen bir mamadır. Özellikle yüzde yüz doğal malzemelerden üretiliyor olması birçok hayvan sever tarafından tercih edilmesine olanak tanımaktadır. En fazla tercih edilen ürünlerin başında yer almaktadır. Bu mama özellikle kısırlaştırılmış kediler tarafından fazlası ile sevilmektedir. Bununla birlikte mamanın yüksek besin değerleri kedinin sık bir şekilde acıkmasının önüne geçmektedir. Hem Türkiye’de hem de dünyada fazlası ile satılan mamaların başında yer almaktadır. Ürünlerde mısır yer almaması nedeni ile kedilere rahatlıkla verilebilmektedir. Mamalar düşük tahıllı ya da tahılsız olarak son derece özenli bir şekilde üretilmektedir.

10341177425970

Hill’s Science Plan Tavuklu Yetişkin Kedi Maması

En iyi kedi maması seçimi yapılırken birinci öncelik mamanın sağlıklı bir yapıya sahip olmasıdır. Bu bağlamda Hiils Science kendisini kanıtlamıştır. Oldukça eksi ve tecrübeli bir marka olduğundan farkını başarılı bir şekilde ortaya koymaktadır. Her türlü kedi için uygun birçok farklı mama bulunmaktadır. Aynı zamanda her yaş grubuna uygun olarak da mamalar özel olarak hazırlanmaktadır. Kedi sahipleri kendi kedilerine en uygun mamanı seçimini yaparak gönül rahatlığı ile kullanabilmektedir. Mamanın sahip olduğu yüksek protein oranlı ile kediler çok daha sağlıklı bir yapıya sahip olabilmekte ve bağışıklıkları güçlenebilmektedir. Yaşanan sindirim problemleri bu mama sayesinde giderilebilmektedir.

Bu yazı da ilginizi çekebilir  En İyi Döküm Tava

10426225754162

La Vital

En iyi kedi mamaları arasında öne çıkan bir markadır. Markanın sağladığı en önemli unsur ise tamamı ile kaliteli proteinleri kedilerin tüketimine sunmasıdır. Özellikle kısırlaştırılmış, deri ya da sindirim hassasiyeti bulunan, fazla tüylü kediler için en ideal mamalardan bir tanesidir. Son derece zengin içerikli bir mamadır. Aynı zamanda somonlu olanını kediler son derece severek tüketmektedir. Mamanın GDO içermemesi kediler için en büyük avantajdır. Omega asitleri sayesinde kedinin bağışıklığını güçlendirir. Çok daha canlı ve parlak tüylere sahip olmasına olanak tanır.

9941876310066

Orijen Six Fish Tahılsız Kedi Maması

Marka tarafından üretilen ürünler serbest gezen tavuk, hindi ya da ördekler, özel olarak yakalanmış balık ve kuluçka yumurtaları ile hazırlanmaktadır. Tesislerde tamamı ile hijyenik ve özel olarak üretilen bu mamalar havyasal gıdaların yanı sıra sebzeleri de içerisinde barındırmaktadır. Tamamı ile katkısız bir şekilde hazırlanan mama kediler tarafından afiyetle tüketilmektedir. İçerisinde yaban mersini, ıspanak, havuç, karahindiba çiçeği, karnıyarık otu ve buna benzer birçok farklı sebzeyi barındırabilmektedir. Yüzde yüz doğal yapıdadır ve katkısız olarak hazırlanmaktadır. GDO hiçbir şekilde barındırmamaktadır. Tamamen taze et ve sebzeler kullanılarak üretilmektedir. Aynı zamanda kedilerin evrimsel yapısı göz önünde bulundurularak özel bir şekilde hazırlanmaktadır. Uzun süre tok tutmaktadır.

9732984537138

Pro Plan Tavuklu ve Pirinçli Kedi Maması

Pro Plan kedi mamaları hem ekonomik olmaları sebebi ile hem de kedilere sağladığı faydaları ile son derece ilgi görmektedir. Kedi sahipleri tarafından mutlaka adı duyulmuştur ve ciddi şekilde tercih edilmektedir. Yavrudan yetişkin döneme kadar her kediye uygun bir mama mutlaka bulunmaktadır. Özellikle kedisinin sağlıklı beslenmesini isteyenler için en uygun seçeneklerden bir tanesidir. En iyi kedi maması dendiğinde ilk akla gelen markalar arasında yer almayı başarmıştır. İçerisinde, tavuk, somon, sığı eti, ördek eti, hindi eti ve farklı birçok sebze yer alabilmektedir. Hem kuru hem de yaş mama olarak tercih edilebilmektedir. Kedilerin her döneminde ve her yaşına uygun bir besin değerine sahip mamalar marka tarafından sunulmaktadır. Bu sayede en kusursuz sonuçlar elde edilebilmektedir. Yüksek protein içeriği sayesinde kedilerinin iştahını kabartan özelliklere sahiptir.

Bu yazı da ilginizi çekebilir  En İyi Emülatör

10051281453106

Acana Wild Prairie Kedi Maması

Markanın birçok farklı kedi mamasından ayrılmasını sağlayan en önemli özelliği, günlük olarak elde edilen ürünleri mama oluşturmada kullanılıyor olmasıdır. Markaya ait olarak hazırlanmış özel alanlarda serbest gezen tavuk, hindi ve örnek gibi canlıların yanı sıra balık ve özel olarak yetiştirilmiş sebzeler mamanın oluşturulmasında kullanılmaktadır. Yüzde yüz doğal yapıdadır ve kediler tarafından fazlası ile sevilerek tüketilmektedir. Tüm ürünler tahılsız olarak özel bir şekilde hazırlanmaktadır. Kedilerin doğal hayatlarında et obur olduklarından yola çıkılarak hazırlanmış olan mamalar içerisinde taze et ve sebzeleri barındırmaktadır.

9870164099122

Royal Canin

Kedi sahibi olan hemen herkes tarafından adı sıklıkla duyulan Royal Canin birçok farklı özel yapıda mama üretimi gerçekleştirmektedir. Bu sayede en iyi kedi maması seçenekleri arasında yer almayı başarmaktadır. Her yaş dönemine uygun olarak özel mamalar üretilmektedir. Aynı zamanda özel kedi cinsleri için farklı özelliklere sahip mamalarda üretilmektedir. Ürünlerin tamamı yüzde yüz katsızız ve doğal olarak sunulmasa da piyasada bulunan birçok mama türevine göre çok daha sağlıklı yapıdadır. Bunlara ek olarak bu mamalar son derece uygun fiyatlara sahiptir ve kedi beslemek isteyenlere avantaj sağlamaktadır. Yaş ve kuru olarak tercih edilebilmektedir. Vitamin, mineral ve yağ açısından olduğu kadar protein açısından da fazlası ile zengindir. Kendilerin sağlığının ve kilosunun korunmasına yarımcı olmaktadır.

9943344513074

Enjoy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması

Kendilerin en sevdiği mamaların başında yer almaktadır. İçerdiği zengin mineral ve vitaminler sayesinde kedilere tamamı ile sağlıklı öğünler sunmaktadır. Aynı zamanda uygun fiyatlı yapısı ile de kedi sahiplerine rahatlık sunmaktadır. Mama tavsiyesi arayanlar için Enjoy fazlası ile doğru bir seçim olabilir. Omega 3 ve Omega 6 vitaminlerini içermektedir. Bu sayede kediler çok daha sağlıklı bir yaşam sürebilmektedir. Aynı zamanda mama bağışıklık sisteminin güçlenmesi konusunda da yardımcı olmaktadır. Zengin içeriğinin yanı sıra kediler için bu mama son derece lezzetli bir yapıdadır. İçerisinde bolca protein barındırmaktadır .

10352552869938

Yorum yapın