En İyi Alışveriş Siteleri

Koronavirüs (2019-nCoV) pandemisiyle birlikte eskiden zaten gözde olan alışveriş siteleri daha da ön plana çıktı ve alışveriş sirkülasyonu baya arttı. Kolay bir kullanım, ürün karşılaştırması, uygun fiyatlar ve zaman tasarrufu gibi faktörler alışveriş sitelerinin sağladığı avantajlar arasında sayılabilir. Alışveriş sitelerinden beklenenler ise güvenli ve tasarım yönünden kullanışlı olması, çözüm adına tüm imkanlarını seferber etmesidir. Güvenilir, bilindik ve müşterilerine karşı çözümcül yaklaşan en iyi alışveriş siteleri şu şekilde incelenebilir:

1-Hepsiburada

screen-shot-2021-10-15-at-18-40-30

Ülkemizdeki en iyi alışveriş siteleri arasında öncelikli olarak sayılan Hepsiburada, Doğan Holding bünyesinde olup 1998 yılından beri faaliyetlerini sürdüren bir sitedir. Hepsiburada, satmış olduğu ürünleri Gebze Operasyon Merkezi’nde depolarken tedarikçi firmalarla da çalışmayı sürdürmektedir. Yani site üzerinden yapılan siparişlerin tümü Hepsiburada’ya ait olmayabilir. Son dönemde alışverişlerin daha çok yoğunlaşması ve acil taleplerin de artmasıyla birlikte Hepsiburada, HepsiJET ve HepsiExpress uygulamalarını devreye sokmuştur.

Firma, kuruluşundan bu yana genlerine işleyen girişimcilik ve inovasyon ruhuyla ülkemizde dijital dönüşüme öncülük edip tüm paydaşlarıyla birlikte büyümesini sürdürmektedir. Yaptığı yatırımlarla, her biri alanına yenilikçi bakış açısı getiren HepsiExpress, HepsiJet, HepsiPay, HepsiGlobal, HepsiAd, HepsiFly gibi yeni marka ve hizmetleri hayata geçirerek tüm paydaşlarına ve sektöre yarar sağlayan dev bir süper uygulama ekosistemini inşa etmiştir. Bununla birlikte, firma Türkiye’nin Hepsiburada’sı olarak dünya teknoloji borsası NASDAQ’ta halka arz edilen ilk ve tek Türk şirketi olmuştur.

2-Trendyol

trendyolcom2977

Merkezi İstanbul’da olan ve 2010 yılından beri faaliyette olan bir e-ticaret platformudur. Platform ikinci el piyasasını elinde tutan Dolap, taşıma ağı Trendyol Express ve dijital dönüşüm eksenli AR-GE merkezi Trendyol Tech ile birlikte faaliyet göstermektedir. Moda, elektronik, gıda, ev ve mobilya, kozmetik, anne-çocuk ve daha pek çok kategoride ürün satışı yapan platform, her geçen gün büyümekte ve kendini yenilemektedir.

Kendisini teknoloji şirketi olarak konumlandıran Trendyol, kendi bünyesinde geliştirdiği teknolojiyle alışverişi dijitalleştiriyor. KOBİ’lerin dijital dönüşümüne ilişkin proje ve kampanyalara öncelik tanıyor. Ayrıca dünyanın lider e-ticaret gruplarından biri olan Alibaba Group 2018 yılında Trendyol’a ortak olmuştur. Bu yatırımla birlikte, Trendyol’un Türkiye’den çıkan ilk unicorn olduğuna dair yorumlar yapılmıştır. Günümüzde Trendyol’un ana hissedarı Alibaba’dır. Alibaba, Trendyol bünyesindeki 3 uluslararası yatırımcının hisselerini satın alma yoluyla şirkete ortak olmuştur.

3-Gittigidiyor

b1budiuk_400x400

Milyonlarca ürünü kullanıcılarla buluşturan bir platform olan Gittigidiyor, 2001 yılından beri faaliyetlerini sürdürmektedir. 2007 yılı Mayıs ayında dünyanın en büyük e-ticaret sitesi olarak bilinen eBay, GittiGidiyor’a ortak olmuştur. 2011 yılı Mayıs ayında ise platformun %93 hissesini satın almasıyla birlikte, GittiGidiyor tam manasıyla eBay çatısı altına girmiştir. 2001 yılında hem alıcıları hem de satıcıları koruyan bir sistem geliştiren GittiGidiyor, adına Sıfır Risk Sistemi koyduğu bu organizasyonla bugüne kadar sayısız satış işlemini başarıyla gerçekleştirmiştir.

Bu yazı da ilginizi çekebilir  En İyi Krep Tavaları

Cep telefonu, beyaz eşya, telefon, bilgisayar, fotoğraf makinesi, giyim, mücevher, kozmetik ve kişisel bakım, ev dekorasyon ve koleksiyon gibi çok çeşitli alanlarda pek çok ürünü bünyesinde bulunduran platform, 4000 kategoride ürün satışa sunmaktadır. Bir eBay şirketi olarak global olarak da etkin bir hizmet veren platform, Türk marka ve ürünlerini 190 ülkeden 159 milyon aktif kullanıcıyla buluşturmaktadır.

4-Amazon

amazon_com_tr_logo-_cb1198675309_

Milyonlarca ürün seçeneğiyle geniş bir müşteri kitlesine sahip olan Amazon, 19 Eylül 2018’de Türkiye pazarına tam anlamıyla girmiştir. Pazara hızlı bir giriş yapan ve fiyatlarını da oldukça uygun tutan platform, bu sayede çok hızlı bir büyüme yakalamıştır. Aynı zamanda gelenekçi mantığın dışına çıkarak tekelleşmemiş küçük kargo şirketleriyle çalışan platform, bu hareketinde de başarılı olmuştur.

Platform, lojistik, paketleme, kargolama ve teslim etme sürelerinde devrim diye nitelendirilebilecek işler çıkartmıştır. Platformdan, yakın zamanda bütün pazarı domine etmesi beklenmektedir. Amazon’un tercih edilmesindeki en büyük faktörlerden biri, izlemiş olduğu garanti politikasıdır. Amazon’un kendisinin satıcı olduğu bir ürün alındığı takdirde; ürün kullanılsa dahi 1 ay içerisinde, beğenilmemesi halindeyse ürün hiçbir tereddüde mahal vermeksizin iade edilebilmektedir. Bu sürecin sonunda anında para iadesi gerçekleşmektedir. Bu güvence, Türkiye pazarında alışık olunmadığından kullanıcı deneyimini iyileştirmiş ve müşteride Amazon’a karşı pozitif bir eğilim oluşmasını sağlamıştır.

5-N11

n11

2013 yılında Doğuş Planet tarafından kurulan n11, her geçen gün büyümeye devam etmektedir. İnternet aracılığıyla işletmeden tüketiciye satış hizmeti sağlayan platform, sloganını alışverişin uğurlu adresi olarak belirlemiştir. Platform, elektronikten tekstile, mutfak gereçlerinden ülkemizin nadide el sanatlarına kadar farklı zevk ve gereksinimlere hitap eden milyonlarca ürünü satışa sunmaktadır. Platform, müşteriler tarafında kolaylık ve güven, mağazalar tarafındaysa iş birliği ve e-ticaret geliştirme eksenli bir yaklaşıma sahiptir.

Türkiye’de e-ticaret sektörünün lideri olmak vizyonuyla hareket eden platform hem müşterilerine hem de iş ortaklarına yenilikçi hizmet sunma prensibi içindedir. Müşterilerine ve e-ticaret faaliyetlerinde kendini tercih eden işletmelere eksiksiz ve kusursuz bir hizmet sunmayı hedefleyen n11, kobilerin e-ticarete katılması için çeşitli projelere yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Tüm bunları gerçekleştirirken yeni işlere imza atmayı sürdüren n11, ikinci el araç platformu olan garaj11’i ve online market servisi market11’i kullanıcıların beğenisine sunmuştur.

Bu yazı da ilginizi çekebilir  En İyi Saç Boyası

6-ÇiçekSepeti

t_cicek-sepeti3297

Ülkemizde e-ticaret sektörüne yeni bir bakış açısı kazandırmak, en kolay ve hızlı şekilde ürün gönderimi sağlamak maksadıyla 2006 yılında Emre Aydın tarafından kurulan bir sitedir. Türkiye’deki bütün şehirlere çiçek siparişi verilebilen bir sitedir. Site sonrasında elektronik, ev & yaşam, moda, spor, hobi, petshop, takı ve aksesuar gibi daha pek çok kategoriye el atmış ve şimdilerde yüzbinlerce ürünü müşterilerine sunmaktadır. Geniş bir tedarikçi ağına ve çok sayıda çalışana sahip site, bir teknoloji şirketi olarak her yeni gün gelişmeye ve online alışveriş deneyimini en mükemmel şekilde sunmak için var gücüyle çalışmaya devam etmektedir.

Tamamıyla bir Türk şirketi olan ÇiçekSepeti, Türkiye’de ortaya koyduğu başarı hikayesini uluslararası alanda da LolaFlora markasıyla devam ettirmekte olup başta Meksika olmak üzere pek çok farklı ülkede faaliyet göstermektedir.

7-Mediamarkt

mediamarkt

Almanya’nın en büyük elektronik satış mağazaları zincirini elinde bulunduran Metro Group’un kuruluşudur. 1979 yılında kurulan mağaza, Türkiye’deki ilk mağazasını Eylül 2007’de İstanbul Ümraniye’de açmıştır. 2013 yılında ise online alışveriş imkanı sunan mediamarkt.com.tr hayata geçmiştir. Online perakendecilik açısından tüm avantajları müşterilerine sunmaya çalışan site, çok çeşitli sayıda elektronik cihaza bünyesinde yer vermektedir. Mağazada olduğu kadar site bünyesinde de her geçen gün yeni gelişmelere imza atan firma, müşteri deneyimi konusuna bilimsel olarak yaklaşarak bu alanda ciddi yatırımlar yapmaktadır.

8-Morhipo

103_5_morhipo_site_logo

Boyner Holding tarafından 2011 yılında faaliyete geçen e-ticaret platformudur. Bir giyim mağazası olmasının yanında ev eşyalarının ve kozmetik ürünlerinin de satışı platform üzerinden gerçekleştirilmektedir. 2014’te %117 büyüyerek Avrupa’nın en hızlı büyüyen e-ticaret sitesi olarak seçilmiştir. Platform, Türkiye’de bir ilke imza atarak yeni sezon ürünleriyle çok avantajlı kampanyaları bir site altında toplamıştır. Her bütçeye ve zevke uygun ürün çeşitliliği sunabilen site, yüksek indirim oranlarıyla üyelerine ayrıcalıklı bir alışveriş deneyimi yaşatmaktadır.

“En İyi Alışveriş Siteleri” üzerine bir yorum

Yorum yapın