En İyi Mobilya Markaları

Mobilyalar günümüzde yaşam alanlarımızın konforunu yükselten ve kolaylık sağlayan ürünlerden oluşmaktadır. Türkiye’de dahil olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde mobilyalar sıklıkla tercih edilmektedir. Dünyanın farklı bölgelerinde kültürel farklılıklar olmasından kaynaklı mobilyalara talep daha seyrektir. Türkiye’de birçok mobilya temin etmek isteyen bireyler en iyi mobilya markaları hakkında detaylı araştırma yapmaktadırlar. Bilindiği gibi günümüzde onlarca farklı mobilya üreticisi bulunmaktadır. Bu yüzden de kaliteli ve dayanıklı mobilyaları, hangi markanın ürettiği merak konusudur.

Kaliteli Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir

En kaliteli mobilya markaları genellikle başarılı işçilik ve iyi işlenmiş ham ürünlerin üzerinde hassasiyet ile durmaktadır. Bilindiği gibi mobilyaların çok büyük kısmı makineler tarafından üretilmemektedir. Manuel olarak bir işçinin veya marangozun olaya dahil olmasıyla üretim gerçekleşmektedir. Bu yüzden de başarılı bir işçilik olmazsa, olmazlardan birisidir. Bu metnimizde piyasadaki en başarılı mobilya markaları hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Bu sayede hangi markadan alışveriş yapacağınıza dair fikriniz oluşabilir.

En İyi 10 Mobilya Markası

Sizler için 2021 in en iyi mobilya markalarını ve en iyi mobilya marka tavsiyelerini bulabileceğiniz bir liste hazırladık. Marka ve mobilya rehberimizi en iyilerden başlayacak şekilde inceleyin.

İKEA

10421537079346-7686064

İKEA, en başarılı mobilya markaları listemizin ilk sırasında bizleri karşılıyor. Bilindiği gibi İKEA kendine has kaliteli ve dayanıklı ürünleri üretmek biliniyor. Ayrıca şirketin 100 yıla yakın bir geçmişi olmasından kaynaklı güvenilmektedir. İKEA, İsveç temelli bir markadır. Günümüzde onlarca farklı ülkede ürünlerinin satışını gerçekleştirmektedir. 2005 yılıyla birlikte Türkiye’de de hizmet veren marka, adından söz ettirebilmiştir.

İKEA mutfak malzemeler, çocuk odası ve hali ürünlerinde başarılı bir performans sergileyen markalardan birisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Özellikle bebek mobilyaları için İKEA ilk sırada yer alması gerekmektedir. Dijital platformlar üzerinden marka hakkındaki yorumlara baktığımızda da memnuniyet oranı %40 olarak görülmektedir. Oldukça düşük bir memnuniyet oranı bulunuyor. Oranın büyük bir sebebi açılan şikayetler üzerine.

Bellona

11062851862578-8476476

En kaliteli mobilya markası dendiğinde akla ilk gelen isimlerden birisi de şüphesiz Bellona’dır. Bellona 1997 yılından günümüze kadar gelinen süreçte sekteye uğramadan mobilyalar üreten başarılı markalardan birisidir. Türkiye’de en geniş bayi ağı olan Bellona, 1000’e yakın şubeye sahiptir. Bellona, geniş mobilya yelpazesiyle de dikkat çeken markalardan birisidir. Oturma odası takımı, yatak odası, yemek masası ve bebek yatağı başta olmak üzere birçok ürün yelpazesi bulunmaktadır. Bu noktalardan bakıldığında 10/10 bir marka olduğunu söyleyebiliriz.

Bu yazı da ilginizi çekebilir  En İyi Bebek Yatağı

En iyi mobilya marka listemizde Bellona 2. Sırada yer alıyor. Ancak marka hakkında bilinmesi gereken önemli bir detay; memnuniyet oranının oldukça düşük olmasıdır. Çeşitli dijital platformlar üzerinden araştırmalara bakılınca ortalama %20 gibi düşük bir memnuniyet oranına sahiptir.

İstikbal Mobilya

10836402077746-3812203

İstikbal Mobilya Türkiye’nin en köklü mobilya markalarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Geniş ürün yelpazesine sahip olmasının yanı sıra kaliteli ürünleri ortaya çıkartmaktadır. Yaklaşık olarak 60 yıldır, Kayseri temelli olarak üretimlerine hizmet sağlayan İstikbal Mobilya, geniş mağaza sayısına da sahiptir. Günümüzde en iyi mobilya markalarından olan İstikbal Mobilya oturma grupları, yemek masası, yatak odası, yemek odası, panel mobilya, çocuk ve genç odaları gibi ürünlere sahiptir. Bunların yanı sıra birçok üründe markanın katalogunda bulunuyor.

Her zevke ve her bütçeye hitap eden ürünlere sahip olan marka, uyguladığı fiyat politikasıyla da kalitesini ortaya koyuyor. Türkiye’de yaklaşık olarak 1000 mağazaya sahip olması önemli avantajlardan birisidir. Geniş kitlelere hizmet olanağını sağlayan marka, Türkiye’deki en iyi mobilya markalarından birisi olabilmeyi hak etmiştir. Dijital platformlarda şikayetler ve geri dönüşler incelendiğinde ortalama %30 gibi bir memnuniyetin sağlandığını söyleyebiliriz. Müşteri iletişim ekiplerinin biraz daha dinamik çalışması bu sorunu ortadan kaldıracaktır.

MUDO

11009640628274-2330618

En iyi mobilya markaları listemizde yine yerli bir marka olan MUDO’yu ağırlıyoruz. MUDO 1960’lı yıllardan günümüze kadar eksiksiz mobilya hizmeti sağlayan önemli markalardan birisidir. Kuruluşu sırasında ağırlıklı olarak ev dekorasyon ürünlerine yoğunlaşan firma ilerleyen yıllarda mobilya alanında yaptığı yeniliklerle adını duyurmuştur. Özellikle vintage mobilya seven kişilerin mutlaka tercih etmesi gereken markalardan birisi olduğunu söyleyebiliriz. Evinizin dekorasyonunu 1960’lı, 1970’li yıllara götürebilmeniz MUDO markası sayesinde gayet mümkün.

MUDO hakkında bilinmesi gereken önemli bir detay müşteri memnuniyetinin üst sıralarda olduğunu söyleyebiliriz. Platformlarda yapılan kullanıcı yorumları oldukça başarılı olduğuna dair. MUDO piyasaya nazaran yüksek fiyatlar üzerinden mobilya sattığını bilmekte fayda var. Elbette ortalama fiyatlarda bulunuyor. Ancak genel itibari ile MUDO markasının fiyat politikasına bakıldığında pahalı diyebileceğimiz bir kriterde yer ediniyor.

Divan Ev Mobilya

10831929802802-8871987

En kaliteli mobilya markaları listemize yeni nesil mobilya markalarından birisine yer vermek istedik. 2020 yılında kurulan ve kurulduğu gibi dikkatleri üzerine toplayan Divan Ev Mobilya kaliteli bir mobilya deneyimini kullanıcılarına sunuyor. Yemek masası takımı, koltuk odası, yatak odası ve dolap gibi birçok alan üzerinden hizmet vermesinin yanı sıra kaliteli bir mobilyacılık anlayışını ortaya koyuyor. Bundan kaynaklı olarak henüz yeni kurulmasına rağmen adından oldukça söz ettiriyor.

Bu yazı da ilginizi çekebilir  En İyi Robot Süpürge Modelleri

Divan Ev Mobilya markası hakkında bilinmesi gereken önemli bir detay ise uygun fiyatlar üzerinden ev eşyalarını satıyor olması olduğunu söyleyebiliriz. Kaliteli ürünleri uygun fiyatlar üzerinden satıyor olması birçok kişinin dikkatini çektiğini söyleyebiliriz. Önümüzdeki yıllarda adını daha sık duyacağımız Divan Ev Mobilya, Türkiye’nin birçok bölgesinde hizmet vermeye devan ediyor.

Doğtaş Mobilya

10793917284402-5458933

Doğtaş Mobilya, Çanakkale temelli olan mobilya markalarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Geniş ürün yelpazesi ve sektördeki konumundan kaynaklı olarak dikkat çekmektedir. Doğtaş Mobilya yemek odası, genç odası, yatak odası takımı ve bebek odası ihtiyaçları ağırlıklı olmak üzere birçok ürün yelpazesine sahiptir. Kaliteli, dayanıklı ve konforlu mobilyaların üretilmesinin yanı sıra gün geçtikçe bu gelişimi de göz önüne koyduğunu bilmekte fayda var.

Doğtaş Mobilya ürün fiyatlarına bakıldığında gayet uygun fiyatlar üzerinden satış yapıldığını söyleyebiliriz. Ancak şirketin, müşteri memnuniyeti oldukça zayıf olduğunu söylemekte fayda var. Dijital platformlar üzerinden elde ettiğimiz yorumlar ve açılan şikayet konularına bakıldığında müşteri memnuniyeti %5 üzerinden değerlendirilmektedir. Bundan kaynaklı olarak en iyi mobilya markaları listesinin ilk sıralarında yer alamamıştır.

Mondi

10135466672178-7261588

Mondi günümüzde en çok tercih edilen mobilya markalarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yerli bir firma olan Mondi, Yurt dışına ürünlerini de satmasıyla bilinmektedir. Kaliteli ve konfor oranı yüksek mobilyalar üretme disiplini içerisinde olan şirket, günümüzde birçok kişinin tercih ettiği güvenilir markalardandır. Geniş ürün yelpazesine sahip olmasının yanı sıra bebek odası ve yatak odası takımlarıyla oldukça popülerdir. Yeni evlenen çiftler için özel düğün kampanyaları oluşturduğunu bilmekte fayda var.

Mondi, diğer yerli mobilya markaları gibi müşteri memnuniyeti noktasında oldukça zayıf. Şirket adına açılan birçok şikayet konusu ve olumsuz yorumu bulunuyor. Bu nedenle olumsuz bir tablo çizmektedir. Ortalama olarak %10 üzerinden bir müşteri memnuniyetine sahiptir.

Kelebek

10815812042802-7049022

Kelebek markası 1935 yılında hizmet vermeye başlamıştır. İlk olarak yerli uçak kanatlarında kullanılması için kontrplak üretimine başlamıştır. İlerleyen yıllarda mobilya üretimine geçiş yaparak başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’ye hizmet sağlamıştır. Uygun fiyatlar üzerinden mobilya satan markalar arasında yer almaktadır.

Sektörde birçok ilke imza atan Kelebek Mobilya kaliteli, dayanıklı ve kullanışlı mobilyalara imza atmakla biliniyor. Genç odası, yemek masası, çocuk odası ve yatak odası takımları gibi temel mobilya ihtiyaçları Kelebek Mobilya üzerinden temin edilebilmektedir.

“En İyi Mobilya Markaları” üzerine bir yorum

  1. Verilen bilgiler için çok teşekkür ederim. Oldukça faydalı oldu benim için. Özellikle sıfırdan mobilya alacaklar ve kararsız kalanlar için çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Günümüzde marka seçimi konusunda çokça kararsızlıklar yaşıyoruz. Acaba uzun ömürlü olur mu? Acaba gerçekten sağlam mı? Gibi birçok farklı endişemi giderdim. Hangi marka üzerinden nelere ulaşabileceğimi de bu yazı sayesinde öğrendim çok teşekkür ederim.

    Yanıtla

Yorum yapın