En İyi Lastik Markaları

En iyi lastik modelleri günümüzdeki tüm sürücülerin dilediği durumlardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bilindiği gibi lastik sektörü günümüzde oldukça gelişmiş ve yeni rakipleri doğurmuştur. Bu alana olan ilginin fazla olmasından kaynaklı olarak birçok üretici firma bulunmaktadır. Bu denli yüksek talebin olması ve piyasadaki geniş çeşit özelliğinin olması birçok sürücüyü strese sokmaktadır. Hangi lastiği alması gerektiği, hangi detaylara bakması gerektiği ve en güvenilir lastiğin hangisi olduğu gibi detaylar bulunmaktadır. Bunlar ehemmiyet ile yaklaşılması gereken konulardır.

Lastik Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir

Bilindiği gibi lastik çeşitleri ve modelleri sayesinde olası bir olumsuz durumdan korunabilmek mümkündür. Bu yüzden tüm sürücülerin kaliteli, sorunsuz ve güvenilir lastikleri tercih etmesi oldukça önemlidir. Doğru marka ve doğru lastiğin tercih edilmesi durumunda da risk koşulları minimum olacaktır ve sağlıklı bir sürüş deneyimi yaşatacaktır. Hangi lastiği alması gerektiğini bilmeyen bireylerin akıllarında fikir oluşturması için

En İyi 6 Lastik Markası

Türkiye’de satılan en iyi lastik markalarını bir listeyle paylaşıyoruz. Bu sayede lastik sektörü ve kaliteli lastik hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. En iyi lastik markları ise şu şekildedir:

Goodyear

9509504450610-2951701

Goodyear, Türkiye’de en çok tercih edilen lastik markalarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. İlk olarak Amerika’da üretimlerine başlayan ve eşsiz üretimleri gerçekleştiren marka her geçen büyümeye devam etmektedir. İkonik keşif ve NASCAR ile oldukça yakın bağlarının olmasının yanı sıra Goodyaer, kalite ile eş anlama gelecek kadar başarılı üretimlere imza atmaktadır. Güvenlik noktasından tam donanımlı ve gerekli işlemleri tabi tutulması oldukça önemli bir detay olarak karşımıza çıkmaktadır. Keza ham madde kalitesinde de 1. Sınıf üzerinden maddeler kullanılmaktadır.

Goodyear imzalı lastikler dayanıklılık noktasında da oldukça başarılıdır. Uzun yol sürüşleri başta olmak üzere birçok noktada rahatlıkla kullanabilinmektedir. Yarış araçlarına da en iyi lastik model üretimi yapan şirket başarısını her noktada göstermektedir. Marka yolcu, kamyon, ticari kamyon, golf arabası gibi araçlar başta olmak üzere birçok taşıta lastik üretimini gerçekleştirmektedir. Fiyat noktasından da gayet makul olması en iyi lastik markası olma ihtimalini güçlendiriyor.

Continental 

10082391654450-6452369

Continental, dünyadaki en köklü araba lastik şirketlerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. İlk olarak 1871 yılında Almanya’da hizmet vermeye başlayan marka, günümüzde tüm dünyada hizmet vermektedir. Neredeyse her araç için lastik üretimini gerçekleştiren marka üst düzeylerde ve üst konforlarda hizmet sağlamaktadır. Güncel teknolojinin getirdiği tüm özellikleri kullanarak lastiklerini oluşturması diğer bir dikkat çeken detaylardan birisidir. BMC ve Mercedes gibi üst düzey araçların en iyi lastik modeli seçeneklerini sunan marka, gün geçtikçe büyümeye devam etmektedir.

Continental ürettiği tüm ürünleri Alman disiplini esasıyla üretmektedir. Bundan kaynaklı olarak kuruluşundan günümüze kadar sekteye uğramadan hizmetlerine devam etmektedir. Üretilen lastiklerin en popüler noktası ise konforlu olması ve güvenli olmasıdır. Continental imzalı tüm lastikler güven noktasında üst düzeylerde yer almaktadır. Dünya standartlarının getirdiği gereklilikler esas alınarak üretim gerçekleşmektedir. Bu sayede kullanıcıya tam donanımlı hizmet sağlanabilmektedir. Continental lastikleri fiyat – performans noktasından tam donanımlı bir hizmet sağladığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

BF Goodrich

10278455476274-4207894

BF Goodrich başta Amerika olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden kullanılan en iyi lastik markalarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaklaşık olarak 100 yıl önce kurulmuş olması ve geçmişinin köklü olmasından kaynaklı oldukça güvenilmektedir. BF Goodrich imzalı lastiklerin tamamı dünya standartlarına uygun olarak üretilmektedir. Sahne arkasında çalışan mühendislerin eşsiz üretim planlamaları ve ham madde kalitesinin 1. Sınıf olmasından kaynaklı eşsiz üretimler gerçekleşebilmektedir.

BF Goodrich, yolcu ve kamyon çeşitleri üzerinde bulunan lastik modelleri de sıklıkla tercih edilmektedir. Piyasada bulunan en iyi lastik markaları arasında yer alan BF Goodrich ağırlıklı olarak otomobil ve kamyon üzerinedir. Bu araçların lastik üretimini üstlenen ve off – road için en iyi lastik olarak adını yazdırmıştır. Marka tüm noktalarda tam donanımlı hizmet sağlamaktadır. Ancak fiyat noktasında oldukça yüksek geleceğini unutmamakta ve ona göre hareket etmekte fayda var.

Bridgestone

10278460784690-1959615

Dünyadaki en köklü lastik marklarından birisi olan Bridgestone, kendine has üretimleri ve kalitesiyle dikkatleri üzerine çekti. Bridgestone kuruluşundan bu yana kaliteli, dayanıklı ve sağlıklı bir motto izlenerek üretimleri gerçekleştirdi. Bridgestone’nin en büyük özelliklerinden birisi de yenilikçi bir anlayışa sahip olarak üretimlerini gerçekleştirmesidir. Örneğin ilk olarak 2000’li yıllarda Rayan Kord lastiklerini geliştirdi ve endüstriye adını altın harflerle yazdırdı. Günümüzde marka CO2 Emisyonlarını azaltmanın yanı sıra üretimleri için yenilenebilir kaynaklar kullanmaktadır.

Bridgestone imzalı lastik üretimlerindeki test koşulları da oldukça serttir. Zorlu parkurlara tabii olunduktan sonra seri üretimler başlamaktadır. Bu sayede de araç sürücüsü herhangi bir zorluk yaşamadan, konfor deneyimi üst sıradayken araç kullanabiliyor. En iyi lastik markası olunmasını belirleyen önemli bir diğer kriter ise lastiğin güvenliğidir. Bridgestone bu noktada da uzmanlardan tam not alarak yoluna devam ediyor. Ayrıca geniş araç yelpazesiyle avantaj sağlıyor. Gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bir marka olduğunu söyleyebiliriz.

Falken

9865795371058-2192618

Falken en yeni lastik markalarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. İlk olarak 1983 yılında üretimlerini gerçekleştiren marka, piyasada bulunan rakiplerine oranla hızlı bir çıkış yapmıştır. Japon temelli bir şirket olmasının yanı sıra güvenilir ve çok yönlü ürün gruplarına sahiptir. Yarış ve motor sporları endüstrisindeki kökleri ile Falken, günlük sürücülere yüksek hız yetenekleri ve yol tutuşu ile avantaj sağlıyor. Alanında uzman bireylerden oluşan geniş ekibiyle de her noktada en iyi lastik üretimini gerçekleştirmeye çalışmaktadır.

Falken, Japon üretiminin olmasından kaynaklı piyasada güven duyulan markalardan birisidir. Keza bu güveni de tam anlamıyla karşılayabildiğini söylemek mümkündür. Falken’in diğer bir önemli detayı ise fiyat noktasında oldukça avantajlı olmasıdır. Tam bir fiyat – performans ilişkisini Falken, imzalı lastiklerde bulabilirsiniz. Elbette üst segmenlerde alınacak olan lastikler farklı fiyatı doğurduğunu bilmekte fayda var. Orta segmentler ise gayet uygun fiyatlar üzerinden temin edilebilinir.

Pirelli

10427009728562-6367028

Pirelli dünyadaki en kaliteli lastik şirketlerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Marka, 1872 yılında İtalya’da kurulmuş ve hizmet vermeye başlamıştır. Markanın oldukça köklü olması, sektördeki konumu ve alana olan uzmanlığından kaynaklı oldukça dikkat çekmektedir. Özellikle Formula 1 yarışlarında gösterdiği başarılardan kaynaklı ses getirmiştir. Pirelli günümüzde Ferrari, Lamborghini ve Maserati gibi oldukça lüks araçlarla eşleşmektedir. En yenilikçi ve en kaliteli ilkelere sahip olmasından kaynaklı oldukça dikkat çekmektedir. Dayanıklılık noktasında uzmanlardan tam not aldığını da bilmenizde fayda var.

Herhangi bir lastiği iyi olup, olmadığını belirleyen detaylar; sürüş deneyimi, konforu ve güvenliğidir. Pirelli bu 3 detayları başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği için en iyi lastik markalarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Markanın en büyük dezavantajı ise fiyatların oldukça yüksek olmasıdır. Fiyat politikasının yüksek olmasından kaynaklı birçok kişi tarafından tercih edilememektedir. Ancak genel özellikleri, donanımları ve güvenliğinden kaynaklı ödenecek ücreti hak ettiğini de söylemek gayet mümkündür. Pirelli geniş araç lastiğine eksiksiz olarak hizmet sağladığını da bilmekte fayda var.

“En İyi Lastik Markaları” üzerine bir yorum

  1. Bir otomobil için en kritik noktalardan bir tanesi lastiklerdir. Güvenli bir şekilde yola devam etmek, herhangi bir sorun yaşamamak ya da kaza gibi olumsuz durumlar ile karşı karşıya kalmamak için lastiklerin mutlaka doğru tercih edilmesi gerekmektedir. Sağladığınız bu içerik sayesinde hangi lastiği neden tercih edeceğime karar vermek benim için çok daha kolay. Teşekkür ederim.

    Yanıtla

Yorum yapın