En İyi Tost Makinesi

En İyi Tost Makinesi

Güzel bir kahvaltının vazgeçilmez unsurlarından biri olan tost için ihtiyaç olan en önemli alet, tost makinesi olmaktadır. Günümüzde pek çok markanın ürettiği tost makinesi modelleri mevcuttur. Bunlar arasından güzel bir seçim yapmak ve en fonksiyonelini bulmak önemlidir. En iyi tost makinesi modelleri şu şekildedir:

Arçelik K 2396 TG Döküm Tost Makinesi

9912714199090

4 kişilik bir aileye yetecek bir üründür. Çıkarılabilir plaklar, temizlik açısından son derece büyük kolaylık sağlamaktadır. Makinede kademeli ısıtma sistemi de mevcuttur. Isının ayarlanabilir olması ızgara açısından son derece muazzam bir özelliktir. Makinenin yağ toplama haznesine sahip olması, ızgara severler açısından oldukça kullanışlı bir özelliktir. Yağ toplama hazneleri, makinenin sağlam ve sağlıklı kalabilmesi için gerekli bir özelliktir.

Makine kilitleme mandalına sahip olduğundan tost makinesi, istenilen yere istenilen şekilde konulabilir. Ürüne yönelik getirilebilecek tek somut eleştiri, renk çeşitliliğinin yeteri kadar olmamasıdır.

Arzum Tostçu Deluxe Izgara ve Tost Makinesi

9908325285938

Döküm ve granit plakalar, tost makinesinin çift taraflı olarak kullanılabilmesini ve makinenin mutfakta oldukça mühim bir kolaylık sunmasını sağlıyor. Makinenin plakalarında çizik oluşturmak son derece zor bir eylemdir. Tost yapmanın yanında ızgara için de oldukça ideal bir ürün olan makine, 180 °C açılarak plakalar için düz bir yüzey oluşturmaktadır. Bu makinede ayrıca yağ damlatma tepsisi de bulunmaktadır. Böylelikle mutfağın temiz kalması sağlanmış oluyor.

Makinenin içine koyulan tost veya hamburgerin kalınlığına göre makinenin üst kısmının boyu ayarlanabilmektedir. Böylece tost ya da hamburger ısıyla düzleşene kadar bastırmaya gerek kalmamaktadır. Fişe takıldığı anda ısınmaya başlayan makinenin kapatılması için mutlaka fişin çekilmesi gerekmektedir.

Dökümix Döküm Organik Tost Makinesi

10487722049586

Tamamıyla çelikten üretilen bu ürün, çevreci bir anlayış sonucu ortaya çıkmıştır. Organik bir makinedir ve insan sağlığına zarar vermeyecek tarzda üretilmiştir. Ayarlanabilir otomatik ısı termostatı bulunan makinede, ürünün istenilen ısıda kullanılabilmesi oldukça büyük bir avantajdır. Tek bir kulbun bulunduğu model, oldukça sağlam bir kullanış sunmaktadır.

Makinenin plakaları çıkmıyor olsa da temizliği oldukça kolaydır. Kapasitesi 8 dilim olan makinenin, büyük bir aile için oldukça yeterli olduğunu söylemek mümkündür. Makinenin negatif bir özelliği olarak kablo boyunun yeteri kadar uzun olmaması söylenebilir.

Bu yazı da ilginizi çekebilir  En İyi Kombi Markaları

Korkmaz Tostella A316 Döküm Tost Makinesi

110000045426550

Tamamıyla alüminyum malzeme kullanılarak üretilmiş olan plakalar, istenildiği zaman söküp yıkanabilmektedir. 4 tost ekmeği makineye rahatlıkla sığabilmektedir. Bu, tost makinesinin ortalama bir aile için son derece yeterli olduğunu gösterir. Ancak hem tost makinesi hem de ızgara işlevi gören bir makine isteniyorsa ızgaranın yapılacağı alan açısından ürün yeterli olarak görülmeyebilir.

180 °C açılarak ızgara görevi gören makinede, plakalar yanmaz ve yapışmaz olduğundan her türlü et ve sebze pişirilebilir. Ayrıca makinede, artık yağın toplanabildiği bir yağ toplama haznesi de bulunmaktadır.

Tefal Toast Expert Izgara ve Tost Makinesi

9907292733490

Plakaları dökümden ve yapışmaz olan makinenin, diğerlerinden ayrılan özelliği plakaların çift taraflı kullanılabilme durumudur. Haliyle ızgaraların da çıkarılabilmesi temizlik açısından büyük bir kolaylıktır. Ayrıca makinenin plakaları bulaşık makinesinde de yıkanabilir özelliğe sahiptir.

Makine, barbekü pozisyonuna da çevrilebilmektedir. Izgara et ve sebze yapmak istenirse makinenin sağladığı toplam alan, 1400 cm²’dir. Bu, 4 kişilik bir aileye ızgara yapılabilmesi için ideal olarak görülebilecek bir alandır.

Tost makinesinin diğer bir özelliği, fırın fonksiyonuna da sahip olmasıdır. İki plaka arasında bırakılan mesafe sayesinde, alttan ve üstte ısı akışıyla fırın efekti yakalanabilmektedir. Makinede negatif görülebilecek durum olarak yağ haznesinin bulunmaması söylenebilir.

Karaca Quick Grill Döküm Tost Makinesi

10360577622066

Makinenin plakaları hem döküm hem de yapışmaz olmasının yanı sıra bulaşık makinesinde de yıkanabilme özelliği sayesinde, temizlik açısından da büyük kolaylık sağlamaktadır. Izgara ve tost amacıyla kullanılacak olan alan, bir hayli geniştir. 6 tost ekmeğini aynı anda alma özelliğine sahip makine, tüm aileye aynı anda servis yapabilme imkanı sunmaktadır.

Isı seviyesinin ayarlanabiliyor oluşu, makinenin sunduğu büyük bir kolaylık olarak ön plana çıkıyor. 4 kademe ısı ayarı seçeneği sunan makine sayesinde, pişirilen yiyeceğe göre ısı ayarı yapılabilir. Bununla birlikte makine sahip olduğu yağ kanalı sayesinde, yağ çıkaran yiyecekler için temiz bir kullanım sağlamaktadır.

Mutfakta geniş alana ihtiyaç duyan ve alandan tasarruf etmek isteyen kişiler için makine, sahip olduğu taşıma kilidi ve dik durma özelliğiyle; kullanım ve temizlikten sonra istenilen yere kaldırılabilme fırsatı sunmaktadır.

Fakir Grace Teflon Tost Makinesi

10682451525682

Tost makinesinin gövdesi, çelikten yapılmadır. Plakalar, yapışmaz teflondur. Izgara yapılmak istendiğinde plakaların yapışmaz özelliğe sahip oluşu, büyük kolaylık sağlar.

Makinede ısı kontrol düğmesi mevcuttur. Üst gövde, yiyecek kalınlığına göre ayarlanabilmektedir. Böylelikle tost yapıyormuşçasına ızgara da yapılabilmektedir. Makine, 4 dilim tost kapasitesiyle 4 kişilik bir aile için oldukça yeterli bir kullanım sağlamaktadır. Kilitleme mandalı olmaması, makinenin negatif olarak söylenebilecek yanıdır.

Bu yazı da ilginizi çekebilir  En İyi Bebek Yatağı

Karaca Granit Tost Makinesi

110000001402717

Küçük ailelere hitap eden ürünler arasında gösterilebilecek bir makinedir. Bu nedenle, makine 4 kişilik bir aileye küçük gelebilir. Çok hızlı bir şekilde ısınan granit plakaları sayesinde, makinede tost yapmak oldukça pratiktir. Tost makinesinin hızlı bir şekilde ısınması, acil durumlar için son derece gerekli bir unsurdur.

Makinenin ızgara olarak kullanabilme özelliği de mevcuttur. Plaka çıkarılabildiğinden temizlenme faaliyeti de rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. Açma kapama düğmesine sahip olmaması, makinenin negatif görülebilecek yanıdır.

Aksu Granit Tost Makinesi

10356329742386

3 kademeli ısı ayarına sahip bir tost makinesidir. Geniş plakaları, oldukça büyük bir alanı kullanma imkanı sunmaktadır. Böylelikle ızgara da dahil olmak üzere tüm pişirme faaliyetleri rahatlıkla gerçekleştirilebilir.

Yağ akıtma oluğu sayesinde, ızgaralar hem daha sağlıklı hem de daha sağlam kalmaktadır. Izgaralar 90 °C ve 180 °C olmak üzere 2 kademede açılabilmektedir. Tost makinesi granitten yapılmış olmasına rağmen yüksek çizilme direncine sahiptir ve 5 kat kaplanmıştır. Böylelikle ürüne zarar vermek zorlaştırılmıştır. Kilitleme mandalı olmaması, makinenin negatif değerlendirilebilecek yanıdır.

Homend Granit Tost Makinesi

Dış yüzeyi tamamıyla çelik kaplama olan makinenin, 2 tost dilimi kapasitesi bulunmaktadır. 4 kişilik bir aile için küçük görülebilecek bu kapasite boyutu, tek başına yaşayanlar için birebirdir. Granit özelliğiyle ızgara yapma fırsatı da sunmaktadır. Yağ toplama haznesine sahip bir makinedir.

Açma kapama düğmesiyle birlikte ısı ayarı da mevcut olan bir makinedir. Böylelikle makine hem istenildiği zaman açılıp kapatılabilir hem de tostun ya da ızgaranın hangi ısıyla pişirilmek istendiği seçilebilmektedir. Makinenin tutma kolu sağlam bir malzemeden yapılmıştır.

Sinbo Mini Tost Makinesi

10769290788914

Tek başına yaşayanlar veya öğrenci evinde kalanlar için ideal bir ürün olarak görülen makine, plakaların 180 °C düzleşmesi sayesinde ızgara olarak da kullanılabilmektedir. Diğer ürünlerden en önemli denilebilecek farkı, ürünün küçük oluşudur. Plakalar yapışmaz granit efekte sahiptir. Bu nedenle makineyi temizlemek bir hayli kolaydır.

Makine, kilitleme sistemine sahiptir. Böylece ısının gıdaya her tarafından nüfuz etmesi için sürekli bastırmaya gerek kalmamaktadır.

En iyi tost makineleri hakkında görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşabilir veya mutfaktan uzak kalmamak adına en iyi düdüklü tencere yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın