En İyi Antivirüs Programları

Antivirüs programları, bilgisayarların zararlı yazılımlardan korunmasına olanak tanımaktadır. Günümüzde birçok farklı kişisel bilginin ve verinin bilgisayarlarda saklandığı göz önünde bulundurulduğu zaman bilgisayarların korunması da ayrı bir önem taşımaktadır. Bu nokta en iyi antivirüs programları arasında tercih yapmak kullanıcılar için zorlayıcı olabilmektedir. Çünkü her antivirüs programının kendince farklı özellikleri ve avantajları bulunmaktadır. Virüs programı seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken birçok farklı unsur bulunmaktadır. Bu bağlamda her kullanıcının kendisine en doğru geleni ve en çok avantaj sağlayanı tercih etmesi ve dikkat edilmesi gereken unsurları mutlaka göz önünde bulundurması gerekmektedir.

Antivirüs Programları Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

En iyi antivirüs programı tercih edilmek istendiğinde dikkat edilmesi gereken noktalara özen gösterilmesi gerekmektedir. Antivirüs programı alınırken dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir;

  • Virüs Veritabanı: Kullanılacak olan antivirüs programının mutlaka geniş bir veri tabanına sahip olması gerekmektedir. Eğer veri tabanı kısıtlı ölçülerdeyse kullanıcının karşılaşacağı virüslerde engellenemeyecektir.
  • Ram Kullanımı: Tercih edilecek olan virüs programının mutlaka doğru oranda ram kullanması gerekmektedir. Aksi halde bilgisayarın aşarı derecede yorulması söz konusu olmaktadır. Bu durumda performansın olumsuz etkilenmesine sebebiyet vermektedir.
  • Programın Performansı: Kullanılacak olan programın mutlaka kötü amaçlı yazılımları en hızlı şekilde tespit etmesi gerekmektedir. Bu noktada virüs koruma programı mutlaka en hızlı şekilde kötü amaçlı yazılımları tespit etmeli ve güçlü bir koruma sağlamalıdır.

En İyi Antivirüs Programları Nasıl Seçilir

En iyi antivirüs programı seçimi yapılırken öncelik her zaman kullanıcının beklentileri olmalıdır. Yani bir kullanıcı antivirüs programı tercihi yaparken mutlaka, programdan neler beklediğini, nasıl bir koruma istediğini, neleri saklamak istendiğini ve nasıl bir kullanım elde etmek istediğini göz önünde bulundurmalıdır. Tüm bu unsurlar göz önünde bulundurulduğunda en doğru seçim sağlanabilmektedir. Mutlaka antivirüs programı seçimi yapılırken titiz davranılması gerekmektedir.

En İyi Antivirüs Programları Tavsiyeleri

Antivirüs programları arasında tercih yapmak her zaman zorlayıcı olmaktadır. Çünkü günümüzde birçok farklı antivirüs yazılımı geliştirilmektedir. Bunlar arasında en iyi tercihleri yapmak için kapsamlı bir araştırma sağlanmalıdır. Bu bağlamda en iyi antivirüs programları tavsiyeleri şu şekilde sıralanabilir;

Kaspersky Antivirüs Programı

kav-8898515

Son derece hızlı ve etkili bir tarama performansı sağlamaktadır. Ücretsiz sürümünde de kullanıcılarına pek çok faklı avantaj sağlamaktadır. Bu sayede en çok tercih edilen antivirüs programları arasında yer almaktadır. Kötü amaçlı yazılım koruması isteyen kullanıcılar için fidye koruma ve basit şifre korumanda çok daha fazlasını sunmaktadır. Kullanıcılar ücretsiz sürümü yetersiz bulursa uygun bir fiyat ile ücretli sürüme de geçiş yapabilmektedirler. Antivirüs programları arasında dünyada en çok tercih edilen programlardan bir tanesidir. Gerçek zamanlı bir koruma sağlamaktadır.

Bu yazı da ilginizi çekebilir  En İyi Bebek Yatağı

Kaspersky artıları ile ele alındığı zaman son derece zengin bir veri tabanı sunmaktadır. Bu sayede birçok farklı kötü yazılımdan tam bir koruma sağlayabilmektedir. Dünyada en iyiler arasında yer alması da en büyük artılarından bir tanesidir. Bu sayede sürekli olarak güncellenmekte ve güncel tutulmaktadır. Aynı zamanda kripto ara madenciliği amaçlı kötü yazılımlardan da koruma sağlamaktadır. Antivirüs programı eksileri ele alındığı zaman şunlar ile karşılaşılmaktadır; Ücretsiz süründe kullanıcıları genel tarama ile sık olarak görülen zararlı yazılımlardan korumaktadır. Ancak kripto para madenciliği gibi yazılımlardan korunmak için ücret ödemek gerekmektedir. Mobil cihazlardaki sürümünü kullanmak için de ücret ödemek gerekmektedir.

Bitdefender Antivirüs Programı

11030172467250-7437461

En çok bilinen antivirüs programları arasında yer almaktadır. Son derece detaylı ve özel bir teknolojiye sahiptir. Kullanıcıları için neredeyse her şeyi düşünen bir programdır. Program kurulduktan sonra tek bir işlem dahi yapılmadan tam bir koruma sağlamaktadır. Fidye yazılımı gibi kötü amaçlı programlardan profesyonel bir koruma sağlamaktadır. Tam özellikli bir antivirüs programı arayanlar için birebirdir.

Hem ücretli hem de ücretsiz versiyonları bulunmaktadır. Eksileri arasında ücretsiz versiyonunun genel bir koruma sağlaması söylenebilmektedir. Ücretsiz yazılımı VPN ve fidye yazılım koruması gibi konularda destek sağlamamaktadır. Artıları ele alındığında ücretli versiyonu birçok farklı özelliği içerisinde barındırmaktadır. Yani sadece antivirüs programı olarak değil, VPN, güvenli alışveriş, fidya yazılımı koruması gibi birçok özellikte sağlamakta.

Norton Antivirüs Programı

norton-antivirus-500x500-8306547

Norton antivirüs programı en eski ve tam kapsamlı koruma sağlayan programlardan bir tanesidir. Bu program bilgisayara zarar verebilecek olası tüm kötü amaçlı yazılımlardan koruma sağlamaktadır. Son derece profesyonel ve oldukça işlevsel bir programdır. Dünyada en geniş veri tabanına sahip olan antivirüs programlarından bir tanesidir. Kurulumdan sonra tüm yapılandırmalar programa bırakılabileceği gibi elle de ayarlanabilmektedir.

Norton birçok yönden kullanıcısına artı sağlamaktadır. Kullanıcıya kontrolleri sağlamaktadır. Bu sayede kullanıcı programı kendisine göre düzenleyebilmektedir. Ücretsiz ve ücretli versiyonları bulunmaktadır. Ücretli versiyonunun en büyük artısı tüm virüslerden tam bir koruma sağladığını belirtmesidir. Aynı zamanda safecam özelliği, şifre yönetimi, fidye ya da casus yazılımları önleme gibi özelliklerde sağlamaktadır. Eksileri ele alındığı zaman ise ücretsiz versiyonunda fidya yazılımı koruması, casus yazılım önleme gibi özellikleri barındırmamaktadır.

Bu yazı da ilginizi çekebilir  En İyi Buzdolabı Markaları

ESET NOD32 Antivirüs Programı

Antivirüs programları arasında en çok bilinen yazılımlardan bir tanesidir. ESET kötü amaçlı yazılımların tamamını saniyeler içerisinde tespit edebilmektedir. Sadece tespit etmekle kalmayarak anlık olarak kötü amaçlı yazılımları yok etmektedir. İnternette ve yerel bazda kullanılan programlarda kullanıcının karşısına çıkabilecek tüm kötü amaçlı yazılımlar tam zamanlı koruma özelliği ile engellenmektedir. Son yılların en çok gelişim kat eden antivirüs programıdır.

Eksileri ele alındığı zaman ESET NOD32 sadece bir deneme versiyonu sunmaktadır. Bu deneme versiyonu da uzun süreli olarak kullanılamamaktadır. Artıları ise en büyük veri tabanlarından bir tanesine sahip olması ve kusursuz bir hizmet sağlamasıdır.

Panda Antivirüs Programı

Tamamı ile ücretsiz bir antivirüs programıdır. Ücretsiz antivirüs programları arasında en çok öne çıkan programlardan bir tanesidir. Geniş bir veri tabanı sunmaktadır. Bu sayede virüslerin kolay tespitine olanak tanımaktadır. Genel bazda kötü amaçlı yazılım koruması isteyenler için son derece başarılı sonuçlar sağlamaktadır.

Programın en büyük artısı tamamı ile ücretsiz olmasıdır. Bununla birlikte ücretsiz VPN hizmeti de sağlamaktadır. Ancak bunların yanında fidye yazılımlarına tam bir koruma sağlamaması büyük bir eksikliktir. Gelecek dönemlerde geliştirileceği söylense de şuanda kusursuz bir koruma sağlamamaktadır.

Avira Antivirüs Programı

İnternet üzerinde güvenli olarak gezinmek isteyenler için son yılların en iyi programı olarak öne çıkmaktadır. Tamamı ile ücretsiz bir program olması ve benzersiz avantajlar sağlaması ile sıklıkla tercih edilmektedir. Genel olarak web sitelerinden gelen virüs tehlikelerine karşı koruma sağlamaktadır. Bulut tabanlı olarak çalışan bir program olması da avantajların elde edilmesine imkan tanımaktadır.

Antivirüs programı artıları ele alındığında en büyük artısı, bulut tabanlı olarak çalışması ve kullandığı teknoloji ile virüsler tarafından çözülememesidir. Bununla birlikte bilgisayarı hiçbir şekilde yormaması da en büyük artıları arasında yer almaktadır. Yine bulut teknolojisi sayesinde tüm işlemleri kullanıcıdan uzak bir sunucuda yapmaktadır. Eksileri ele alındığında ise bazı durumlarda geç uyarılar sağlayabilmekte, bağlantı koptuğunda tarama gerçekleştiremeyebilmektedir.

Virüslerin sonunu getirecek en iyi antivirüs marka ve programlarını incelediniz. Şimdi virüslerden kurtulmanın keyfini kahve içerken çıkarabileceğiniz en iyi kahve makineleri yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın