En İyi Gitar Markaları

Gitar günümüz dünyasında en çok kullanılan enstrümanlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Temel bir enstrüman olmasının yanı sıra kendine has sesi ve soundu ile oldukça dikkat çekmektedir.

İyi Bir Gitar Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir

Bu denli yüksek bir talebin olmasından kaynaklı olarak onlarca farklı gitar markası çeşitli gitar üretimlerini gerçekleştirmektedir. Bilindiği gibi dünyada birçok gitar üreticisi bulunmaktadır. Bu yüzden gitar tercihi yapmak isteyen bireyler; hangi gitar markasını tercih edeceği hakkında tereddütler yaşamaktadır.

En İyi 8 Gitar Markaları Tavsiyeleri

Müzikseverler için piyasada bulunana en başarılı gitar markaları hakkında bilgilendirmeler yapacağız. 2021 En iyi gitar markaları listemizi inceleyin ve önerilerinizi tüm Yazı.Org ziyaretçileri ile paylaşabilirsiniz.

Gibson

9949214539826-2690471

En iyi gitar markaları listesinin ilk sırasında şüphesiz Gibson olmalıdır. Gibson, Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuş olan ve dünyanın her yerine gitarlarını gönderen markalardan birisidir. Dünya standartları üzerinden gitarlar üretmesinin yanı sıra eşsiz bir klavye rahatlığına sahiptir. 1950’lerde ürettiği ve günümüzde muazzam bir konumda olan LES PAUL ile adını tüm dünyaya duyurmuştur. Gibson imzalı tüm gitarlar fabrikasyon usulü olarak üretilmemektedir. Tamamen güçlü ve deneyim işçiler tarafından üretilmektedir. Bu işçilerin sadece gerekli görevleri yerine getirmenin yanı sıra müzisyen olduğunu unutmamakta fayda var.

Gibson günümüzde elektro gitar ve akustik gitar üretimini yapmaktadır. Klasik ve bas gitar üretiminde yer almamaktadır. Akustik gitar modelleriyle eşsiz bir soundu kullanıcısına armağan etmektedir. Elektro gitar üretimleri ise oldukça başarılı bir noktadır. Kısacası Gibson piyasadaki en başarılı gitar markalarından birisidir. Ancak fiyat noktasında da en yüksek skalalarda da gezdiğini bilmekte fayda var. Gibson markası ihtiyacını duyan kişiler profesyonel müzisyenlerdir. Yeni başlayan birisi için Gibson pek sağlıklı bir karar olmayacaktır.

Takamine

10049146421298-4963621

En iyi gitar markaları listesinde Japonya temelli bir marka da yer almaktadır. Takamine elektro akustik gitar ve elektrikli gitar üzerinde eşsiz üretimler yapan şirketlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Takamine, Türkiye’de olduk az popüler olan bir markadır. Ancak dünyada oldukça popüler olduğunu söyleyebiliriz. Profesyonel müzisyenlerin gönül rahatlığıyla akustik gitar modellerini tercih edebileceklerini söyleyebiliriz.

Takamine fiyat noktasında da yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Her bütçeye uygun olmayacak gitarların üretimini gerçekleştirmektedir. Ancak markanın fiyatlarının yüksek olması performansını hak ettiğini bilmekte fayda var.. Eşsiz bir klavye deneyimi, sound ve akort kontrol mekanizmasını kullanıcılarına sunmaktadır. Bunların yanı sıra tonalitesi de oldukça yerindedir.

Bu yazı da ilginizi çekebilir  En İyi Ateş Ölçerler

Fender

10187005362226-8238765

Fender günümüz müzik dünyasında en sık tercih edilen gitar markalarından birisidir. Kendine gitar tasarımına sahip olan marka, kaliteli ve uzun ömürlü gitarları üretmesiyle de bilinmektedir. Fender günümüzde Bas gitar, Akustik gitar, Elektro gitar ve Klasik gitar üretimlerine sahiptir. Ancak bu 4 gitar modeli arasında en başarılı olduğu alan şüphesiz ki elektro gitar olduğunu söyleyebiliriz. Elektro gitar soundu ve getirdiği eşsiz klavye konforuyla metal ve rock severler için doğru bir seçenek olabileceğini söyleyebiliriz.

Fender de Gibson markası gibi Amerika temellidir. Ancak fiyat noktasında Gibson’dan daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Fender imzalı gitar modelleri her bütçeye uygundur. Markanın 5 bin dolarlık bir gitar çeşidi bulunurken 200 dolarlık bir gitar modeli de bulunabilmektedir. Müzisyenlerin sıklıkla tercih ettiği Fender gitar çalmaya yeni başlayacak olan veya üst model temin etmek isteyen bireyler için doğru tercih olabilecektir.

Yamaha

9630910382130-4852651

En iyi gitar markaları arasında şüphesiz Yamaha’da olmalıdır. Yamaha onlarca yıldır müzik dünyasına ürettiği çeşitli enstrümanlar ile bilinen bir markadır. Yamaha sadece gitar üretimiyle değil vurmalı ve üflemeli enstrümanları üretmesiyle de bilinmektedir. Bas gitar, Elektro gitar, Akustik gitar ve Klasik gitar gibi gitar çeşitlerini üreten Yamaha yeni başlayan ve ileri seviyedeki tüm müzik tutkunlarına uygun gitarlara sahiptir. Günümüzde yeni başlayan bireylerin sıklıkla Yamaha tercih etmesine rağmen markanın birçok profesyonel gitar modelleri de bulunmaktadır.

Yamaha’nın önemli bir diğer özelliği de her bütçeye uygun gitar çeşitlerinin olmasıdır. Yerli bir marka olmamasından kaynaklı olarak dolar üzerinden ülkeye giren Yamaha gitar çeşitleri son dönemde artış olduğunu da bilmekte fayda var. Ancak hiçbir şekilde kullanıcısını pişman etmeyecek bir marka olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Sizlerde orta seviyelerde Yamaha imzalı gitarları gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

İbanez

10590100095026-1228764

En iyi gitar markaları listemizin bir diğer durağı ise İbanez markasıdır. İbanez günümüzde birçok gitar modeli üzerinde üretim gerçekleştiren markalardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. İbanez’in eşsiz klavye konforu ve yaşlanmış ağaçlardan üretilen enstrümanlara sahip olmasından kaynaklı olarak dikkat çekmektedir. Marka üreticilerinin tamamının enstrümancı olması önemli bir diğer avantajlardan olduğunu söyleyebiliriz. İbanez günümüzde birçok gitar çeşidinin üretimini yapmasına rağmen elektro gitar ile oldukça popülerdir. Yeni başlayan bireylerin rahatlıkla tercih edebileceği bir markadır.

Bu yazı da ilginizi çekebilir  En İyi Kahve Makinesi

İbanez her ne kadar yeni başlayan bireylere hizmet ediyor olsa da profesyonel ve üst seviyelerde bulunan elektro gitar modellerine sahip olduğunu bilmekte fayda var. Fiyat noktasında da her bütçeye hitap eden bir marka olduğunu söyleyebiliriz. Ancak en uygun fiyatlar üzerinden satılmamaktadır. Markanın en uygun gitar ücreti 200 ila 250 dolar arasında olduğunu unutmamakta fayda var.

Martin

10258888065074-6956514

Martin kendine has gitar modellerine sahip markalardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle akustik gitar ve klasik gitar modelleriyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Martinler kendine has bir ses yapısına sahiptirler. Markanın ürünleri Türkiye’de nadir bulunduğunu söylemekte fayda var. Ürünler Meksika üretimli olmasından kaynaklı olarak günümüzde seyrek bulunmaktadırlar. Gitarla Blues ve Jazz tonlarını hissedebilmek gayet mümkündür. Klavye ve köprü tasarımlarıyla da oldukça konfor sağlayabilmektedir.

Ağaç çeşitliği olarak da başarılı bir noktada bulunan Maritin, birçok müzisyenin tercih ettiği gitar markalarından birisi olduğunu söyleyebiliriz. Markanın fiyat politikasının ise oldukça yüksek olduğunu bilmekte fayda var. Ortalamanın da çok üzerinde bir satış stratejisine sahiptir. En uygun gitar modeli dahi 500 Dolar altında değildir. Bu yüzden profesyonel müzisyenlerin tercih edebileceği gitarlardan birisidir. Ancak aldığı paranın karşılığını verdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Cort

10448055042098-9647201

Cort günümüz gitar dünyasının en güvenli ve en kaliteli markalarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Amerika temelli bir marka olan Cort giriş seviyesi, orta seviye ve üst seviye de enstrümanlar üretmektedir. Marka Elektro gitar, Akustik gitar ve Bas gitar çeşitlerinin üretimini yapmaktadır. Cort her ne kadar her seviyedeki müzisyenlere enstrüman üretse de giriş ve orta seviyedeki gitarlarıyla oldukça dikkat çekmektedir. 3 Gitar çeşidi arasında en başarılı olduğu alanlar ise şüphesiz elektro gitar olduğunu söyleyebiliriz. Marka bas gitarda da pek başarılı üretimlere imza attığını söyleyemeyiz. Ciddi bir lezzet farklılığı Cort üzerinden rahatlıkla hissedilmektedir.

Cort markasının en önemli avantajlarından biriside uygun etiket fiyatlarına sahip enstrümanları bulunmaktadır. Amerika kökenli bir marka olmasına rağmen 175 dolara kadar inen gitar fiyatları bulunmaktadır. Cort müziğe yeni başlayacak bireylerin rahatlıkla tercih edebileceği bir markadır. Keza Elektro gitar serilerinde başlangıç seviyesi için çeşitli üretimleri bulunmaktadır. Köprü ve klavye oranı rahatlık sağlamasının yanı sıra tel yüksekliğiyle de oldukça avantaj sağlamaktadır. Bu yüzden gözünüz kapalı Cort imzalı gitarlar alabilirsiniz.

“En İyi Gitar Markaları” üzerine 2 yorum

  1. İçeriğinize bayıldım. Verilen yararlı bilgiler için teşekkür ederim. Özellikle ilk defs gitar alacak ve müziğe başlayacaklar için yararlı olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda gitarını değiştirmek ya da kendisini bu alanda geliştirmek isteyenler için son derece faydalı bir içerik olmuş. Markalara karar vermeyenler ya da bu konuda zorlananlar burada birçok bilgi bulabilir.

    Yanıtla

Yorum yapın