En İyi Zeytinyağı Markaları

Günümüzde son derece sağlıklı olarak bilinen zeytinyağının tüketilmesi uzmanlar tarafından sıklıkla önerilmektedir. Yemeklerde, salatalarda ve daha birçok farklı alanda kullanılabilen zeytinyağı adeta içerisinde girdiği her şeye farklı bir lezzet kazandırmaktadır. Sağlıklı yapısı ile tüketimde birçok farklı avantaj bulunmaktadır. Ancak birçok farklı marka tarafından üretilmekte ve tüketiciler en iyisine karar vermekte zorlanmaktadır. Sıklıkla kullanılıyor olmasına rağmen markalar arasında karar vermek biraz zorlayıcı olabilmektedir. Bu bağlatma en iyi zeytinyağı markaları şu şekilde sıralanabilmektedir;

Kristal Natürel Sızma Zeytinyağı

11207401537586

En çok tercih edilen zeytinyağı markaları arasında yer almayı başarmıştır. Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde üretilmektedir. Azami asit oranı 0.8 olduğundan zeytinyağı çeşitleri ile farkını ortaya koymaktadır. Hem sıcak hem de soğuk sıkım şekilde satışa sunulan çeşitleri bulunmaktadır. Birçok farklı litrede, plastik, teneke ve cam gibi farklı ambalajlar ile tüketicilere sunulmaktadır. Hemen her zincir markette bulunabilecek bir markadır. Özel yapısı ile zeytinyağın benzersiz özelliklerini tam anlamı ile tüketiciye yansıtmayı başarmaktadır. En iyi zeytinyağı markaları arasında yer alan Kristal Natürel Sızma Zeytinyağı, doğal yapısı ile de tüketicilerin gönlünü kazanmaktadır.

Tariş Organik Sızma Zeytinyağı

10129431625778

Zeytinyağının doğal yapısını korumayı başaran ve kaliteli bir şekilde tüketicilere sunan Tariş Organik Sızma Zeytinyağı farkını hissettirmektedir. Zeytinyağı 0,3 ile 1 arasında bulunan asit oranına sahiptir. Çanakkale’nin Küçükuyu bölgesinde yetiştirilen zeytinlerden elde edilmektedir. Birçok tüketiciye göre bu zeytinyağı lezzetini hafif yakıcı yapısından almaktadır. Genellikle soğuk sıkım şeklinde üretilmektedir. Zincir marketlerde ve birçok farklı yerel markette siyah şilelerde ya da seramik şişelerde satışa sunulmaktadır. En iyi zeytin yağı markaları arasında almayı hak etmektedir. Özellikle benzersiz lezzetli yapısı ile ciddi bir fark oluşturmaktadır. Doğallığının korunması ilse zeytinyağının lezzetini arttıran etkilerden bir tanesidir. Sağlıklı beslenmek ve hoş bir lezzete sahip zeytinyağı tüketmek isteyenler için en doğru adreslerden bir tanesi Tariş Organik Sızma Zeytinyağı olarak bilinmektedir.

Komili Soğuk Sızma Zeytinyağı

10512826597426

Ülkemizde en çok tercih edilen markalardan bir tanesi Komili olarak bilinmektedir. Zeytinyağı denildiği zaman ilk akla gelen markalardan bir tanesi olmayı başarmıştır. Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı olan Unilever bünyesinde üretimi gerçekleştirilmektedir. Komili bu konuda son derece başarılı bir üretim sağlamakta ve benzersiz bir tüketici kitlesi oluşturmayı başarmış durumdadır. Direkt olarak dalından koparılarak hazırlanan zeytinlerin bekletilmemesi ve soğuk su kullanılarak ezilmesi ile birlikte ortaya kusursuz niteliklere sahip bir zeytinyağı çıkarılmaktadır. Düşük asit oranı ile tüketiciler için benzersiz lezzet oluşturmaktadır. Tüm yerel mağazalarda ve zincir marketlerde olaylıkla bulunabilecek bir üründür. Birbirinden farklı litrelerde üretilmektedir. Tüketiciler tarafından tam not almaktadır. Markanın toplamda 8 farklı alt markası daha bulunmaktadır.

Bu yazı da ilginizi çekebilir  En İyi Oyuncu Kulakları Tavsiye ve Öneriler

Laleli Organik Sızma Zeytinyağı

11304744288306

Laleli organik sızma zeytinyağı, tüketiciler tarafından sevilerek tüketilen ve lezzeti ile farkını hissettiren bir marka haline gelmiştir. Ortalama 0,65 gibi bir asit oranı olmasından dolayı da ciddi şekilde sevilmektedir. Hafif yakıcı yapısı ve ortaya çıkarttığı benzersiz aroma tüketicilerin gönlünü kazanmayı başarmıştır. 1998 yılında üretimine başlanmıştır ve halen de üretimi devam etmektedir. Ancak pişirilmesi önerilmemektedir. Bu yüzden doğrudan pişirilecek yemeklerin içerisinde kullanmak isteyenler için uygun bir ürün değildir. Daha çok yemeklerin üzerine ya da salatalara karıştırılacak bir yapısı bulunmaktadır. Organik yapısı tüketimde anlaşılabilmektedir. Genellikle cam şişelerin içerisinde tüketicilere sunulan bu zeytinyağına birçok farklı mağazadan erişim sağlamak mümkündür.

Kırlangıç Natürel Sızma Zeytinyağı

04133701-afe5b0

Balıkesir’in meşhur Ayvalık ilçesinde bulunan son derece lezzetli zeytinler kullanılarak elde edilen Kırlangıç natürel sızma zeytinyağı, 0,8 gibi biraz yüksek bir asit oranına sahiptir. Zincir marketlerde ve yerel marketlerde yaygın bir şekilde bulunabilmektedir. Birçok farklı ambalaj türüne ve boyutuna sahiptir. Kolaylıkla bulunabilecek bir marka haline gelmiştir. Günümüzde en çok tercih edilen zeytinyağları arasında yer almaktadır. Ancak sadece pişmiş yemeklerde ya da salatalarda doğrudan soğuk bir şekilde tüketilmesi önerilmektedir. Bu alanda uzun süredir faaliyet gösteren marka kendisine ait bir tüketici kitlesi oluşturmayı başarmıştır ve bu tüketici kitlesi tarafından sıklıkla önerilen bir marka haline gelmeyi başarmıştır. En iyi zeytinyağı markaları arasında öne çıkmayı başarmaktadır.

Köyceğiz Yöresel Natürel Sızma

110000017891482

1981 yılında üretilmeye başlanmış ve günümüzde halen üretilmekte olan zeytinyağları ile ön plana çıkmaktadır. Bu alanda son derece köklü ve tecrübeli bir marka olması ile tüketimde farkını hissettirmeyi başarmaktadır. Firmanın sloganı ise ürünlerinin tamamen doğal olmasıdır. Geçmişten günümüzde kadar son derece kaliteli ürünler üreterek gelmeyi başarmıştır. Özellikle kurulduğu dönemde organik marka eksikliğini görmesi nedenli ile hızla yükselmiştir. Piyasada son derece önemli bir yere sahiptir. Zeytinyağı konusunda son derece iddialı olduğu kadar adından da söz ettirmeyi başarmaktadır. Sadece bu başarılı ile dahi tüketicilere en iyi zeytinyağını sunduğunu kanıtlamaktadır. Bu sebepten en iyi zeytinyağı markaları arasında olmazsa olmazlardan bir tanesidir.

Bu yazı da ilginizi çekebilir  En İyi Koşu Bandı Tavsiyeleri

Riccolivo Natüral Sızma Zeytinyağı

10621664395314

Riccolivo Natüral Sızma Zeytinyağı, kaz dağlarının eşsiz ve dünyanın oksijen oranı en fazla olan noktasında üretilen zeytinlerden elde edilmektedir. Özellikle bulunduğu bölgelerde yer alan denizlerden gelen yüksek iyod oranı sayesinde zeytinlerin toplandığı alanda verimlilik her zaman yüksektir. Hali ile bu zeytinlerden elde edilen zeytinyağının kalitesi de son derece yüksek olmaktadır. Aynı zamanda son derece düşük bir asit seviyesi bulunmaktadır. Bu da tüketicilerin beğenisini kazanma da etkin bir rol oynamaktadır. Cam şişeli ambalajları ile marketlerde kolaylıkla bulunabilmektedir. İstenilen her alanda kullanılabilen yapısı ile de en sık tercih edilen ürünlerden bir tanesi olmasını sağlamaktadır. Kaliteli zeytinlerden kaliteli zeytinyağları ortaya konmaktadır. Profesyonel üretim yapısı ile kalitesi ilk tüketimde dahi açıkça fark edilebilmektedir.

Fenolive Ultra Yüksek Polifenollü Zeytinyağı

1_org_zoom-2

Fethiye ve Muğla bölgesinde toplanan zeytinlerden, soğuk sıkım şekilde elde edilen bir zeytinyağıdır. Soğuk sıkım yapısı sayesinde hiçbir katkı maddesi içermemektedir. Doğal yapısı ile tüketicilerin gönlünü kazanmayı başarmaktadır. Tamamı ile organik zeytinyağı arayanlar için en ideal seçenek olarak gösterilmektedir. Henüz 2015 yılında kurulmuş olmasına rağmen en iyi zeytinyağı markaları arasında yer almayı başarmaktadır. Markanın sunduğu zeytinyağının sürekli kullanımda çeşitli hastalıklara karşı bağışıklık kazandırdığı dile getirilmektedir. Zeytinyağının içerisinde bulunan polifenol sayesinde metabolizmanın zinde tutulmasında etkili olmaktadır. Gerek sağlık açısından sağladığı avantajlar ile gerekse de yüksek lezzet oranları ile farkını hissettirmekte ve en iyiler arasında yer almayı başarmaktadır.

Oleamea Premium Everyday Soğuk Sıkım Organik Natürel Sızma Zeytinyağı

11005300015154

Adından yabancı bir marka olduğu düşünesi ortaya çıksa dahi, tamamı ile Türk markalarından bir tanesidir. Aydın yöresinin eşsiz ve benzersiz zeytinlerinden elde edilen son derece saf bir zeytinyağıdır. Son derece uygun fiyatlarıyla da tüketiciler tarafından yoğun bir ilgi görmeyi başarmaktadır. Sadece yerel bazda değil aynı zamanda birçok farklı Avrupa ülkesinde de ürünlerini ihraç eden bir markadır. Bu özellikleri ile en iyi zeytinyağı markalarından biri olmaya hak kazanmaktadır. Ülkemizde de hemen her markette bulunabilir ve harika lezzeti ile kullanıldığı alanlarda kalitesi hissedilebilir.

Yorum yapın